Dijital Marka Danışmanlığı

Ne Sağlar?

İşletmelerin karlılıklarının artmasına, rekabette ayrışmalarına, zihinlerde kalıcılığı sağlayabilmelerine ve ömürlerini sağlıklı bir biçimde uzatmalarını sağlar. Bir marka, daima yüksek sayıda sadık müşterilere sahip olma fırsatı ile ödüllendirilir.

Hangi Kanallar?

Belirlenen stratejiye bağlı olarak değişkenlik gösterir. Tüm mecralarda uygulanabilir, sürdürülebilir stratejik mesaj ve görsel ögeler ile hareket edilir.

Hizmet Fonksiyonları

İletişim ve pazarlama kanallarının, sloganın, konumlandırma ve marka mesajlarının; USP, hedef kitle, pazar segmentasyonu ve rakip markalar göz önünde bulundurularak ortaya çıkartılmasını sağlar. Bu sayede genel bir yol haritası belirlenmiş olur.

Markanın taşıması gereken duygular ve karakteristik özellikler belirlenir. Kitle tarafından benimsenecek olan marka kimliği hikaye aracılığı ile duygusal bir bağın tetiklenmesi amaçlanır. 

Görsel ögelerle marka farkındalığını ve ayrışmayı sağlar; soyut değerler desteklenerek zihinlerde kalıcılığın sağlanabilmesi için ilk adım atılmış olur.

Belirlenen ses tonu ile verilecek olan mesajların planlaması, görsel ögeleri ve sıklığı belirlenen kanala göre oluşturulur. Nihai amaç markanın istenen biçimde algılanabilmesi ve mesajların aktarılabilmesidir.

Bir marka sunduğu deneyim, oluşturduğu kültür ve felsefenin varlığı ile bir öz oluşturabilir. Dijital dünyada bu deneyimlerden en önemlisi web sitesidir. Kitlenin farklılığı, deneyim tatminini elde edebildiği web siteler ile unutulmaz deneyimler elde edilir.

Mesajların, görsel ögelerin ve stratejinin aksiyon alabildiği sosyal mecralar marka bütünlüğünden ayrılmamalıdır. Bu bütünlüğü oluşturmak ve kullanılan tona uygun bir tema oluşturularak kanallar arası geçişler kusursuz hale getirilir.

Portfolyo

Teklif Alın